HTML

Antikritikus Tömeg

Zene, zene és zene. Érdekes lemezek. Nemszokványos zenekritika, laikusoknak.

Friss topikok

  • Celebkiller: Sade-ba beleszeret az ember és úgy marad. Nincs segítség! Nincs menekvés! (2011.08.13. 17:02) Sade: Stronger than pride (1988)
  • Eurydice: Marry me or die! Touchin' lol (2009.07.21. 15:51) Tom Waits: Rain Dogs (1985)
  • Eurydice: Mestre, örülök, hogy végre láttalak játszani, mindig csak ígérgetted... E (2009.04.24. 15:51) Lana: Trippy Love
  • Eurydice: Látom összeszedted magadat, helyes. Mikor lesz már Cseh Tamás? Megírjam azt a CD-t karácsonyra. (2008.11.17. 16:24) Marvin Gaye: Trouble Man OST (1972)
  • sejk: Nem a megverés miatt tört félbe Chet karriere, hanem mert drogos volt, és már jóval korábban. Ebbe... (2008.11.17. 09:32) Chet Baker: Chet (1958)

Linkblog

Stevie Wonder: Original Musiquarium (1982)

Antikritikus 2008.10.17. 22:52

Nos, itt van egy Greatest Hits duplalemez, egy olyan pasastól, akit ma már a kutya se hallgat, pedig megváltoztatta a funkot, vele indult el egy olyan éneklési stílus, amit Jackotól Justin Timberlake-ig mindenki nyúl, a számait pedig sztenderdeknek lehet venni (például a Higher Groundot az RHCP dolgozta fel, de George Michael és Mary J. Blige AS címe dala is Wonder eredetiben) és a többi. Csodapisti igazi klasszikus, mérföldkő, és nem mellesleg őszinte, kicsattanóan erőteljes, dögös, és mind e mellett könnyen hallgatható zenét csinál.

Wonder, még a Motown érában kezdett - az ötvenes hatvanas hetvenes évek Detroitja volt a soul és az R&B egyik bölcsője - de még ma is zenél. A Michigani városban Tamla records néven alapították meg a későbbi Motown kiadót, ami olyan neveket dobott fel, mint a Marvelettes, Marvin Gaye, vagy ha már Jackonál járunk akkor a Jackson Five is itt kezdte. Az Atlantic Records mellett - aki a mai mainstream nagy kiadók között az egyik legerősebb - a Motown művészei, producerei és hangmérnökei alakították a soul és az R&B hangzását.

A lemezeken Stevie eddigi éveinek nagy slágereit rakták össze, plusz négy új szám. Igazi klasszikus, it's a must have!

Címkék: klasszikus funky feketelemez

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://antikritikus.blog.hu/api/trackback/id/tr71719436

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása